Energizer Power Max P18K Pop
În laboratorul QuickGSM Service tratăm acest model pe flux Service GSM: estimare clară, piese verificate și testare înainte de predare.
- Diagnostic înainte de montaj
- Piese din stoc sau pe comandă
- Garanție 90 de zile pentru lucrare
Profil tehnic
În fișa tehnică asociată, Energizer Power Max P18K Pop (an 2019) este descris cu dimensiuni 74.8 x 153 x 26 mm. Pe partea de afișare și alimentare: ecran / panou 6.2 in, IPS, 1080 x 2280 pixels, 24 bit, autonomie susținută de o baterie 18000 mAh, Li-Polymer. Platforma rulează pe MediaTek Helio P70 (MT6771V), cu procesor 4x 2.1 GHz ARM Cortex-A73, 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A53,, grafică ARM Mali-G72 MP3, 900 MHz, memorie 6 GB, 1800 MHz, stocare 128 GB. Sistemul indicat este Android 9.0 Pie, cameră / înregistrare la specificații 4000 x 3000 pixels, 1920 x 1080 pixels, 30 fps.
Reparații disponibile
Tarife orientative pentru Energizer Power Max P18K Pop — alege intervenția pentru detalii și montaj.
Intervenții și piese din stoc
Selecție din stoc pentru Energizer Power Max P18K Pop.
Nu avem piese listate acum
Poți cere ofertă pe pagina de schimbare sau din fișa pe categorie.
Întrebări frecvente
Unde pot repara un Energizer Power Max P18K Pop?
Poți repara un Energizer Power Max P18K Pop la QuickGSM, laboratorul nostru de service GSM din București, Sector 4. Constatarea e acoperită dacă repari la noi (altfel 50 lei), iar display, baterie sau mufă se rezolvă adesea în aceeași zi dacă piesa e pe stoc. Adresă: Str. Constantin Radulescu-Motru 4, Parter, Sector 4, București (Lângă HelpNet, vizavi Piața Norilor). Program: luni–vineri 10:00–19:00, sâmbătă 10:00–14:00. Garanție 90 de zile pentru lucrare și piesele montate. Vino în service, sună-ne sau scrie-ne pe WhatsApp.
Cât costă să schimb display-ul pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Tariful orientativ pentru schimbare display pentru Energizer Power Max P18K Pop este Cerere ofertă. Prețul include piesa și manopera; unde apare „Cerere ofertă”, primești estimare înainte de execuție. Merită reparat dacă restul telefonului e sănătos — reparația e de obicei mult sub prețul unui aparat nou.
Cât costă să schimb bateria pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Schimbarea bateriei pentru Energizer Power Max P18K Pop este Cerere ofertă (tarif orientativ din catalog). Dacă telefonul se stinge la 20–40%, se descarcă rapid sau se încălzește, acumulatorul e de obicei cauza. Montajul se face în laborator, cu test de încărcare înainte de predare.
Cât durează reparația unui Energizer Power Max P18K Pop?
La QuickGSM, baterie sau mufă se rezolvă adesea în 30–60 de minute, iar display-ul în 1–3 ore, dacă piesa e pe stoc. Intervențiile uzuale se finalizează în aceeași zi. Pentru piese la comandă sau placă de bază, îți comunicăm termenul după verificare. Program laborator: luni–vineri 10:00–19:00, sâmbătă 10:00–14:00.
Aveți piese pe stoc pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Multe display-uri, baterii, mufe și capace spate pentru modelele uzuale sunt pe stoc în laborator. Pentru variante rare confirmăm disponibilitatea la telefon sau WhatsApp înainte să vii. Dacă piesa se comandă, îți spunem termenul — nu pornim reparația fără acordul tău.
Folosiți piese originale sau aftermarket pentru Energizer Power Max P18K Pop?
La QuickGSM îți prezentăm opțiunile disponibile pentru Energizer Power Max P18K Pop: piesă originală / originală recondiționată sau aftermarket premium, cu diferența de preț și de calitate (culori, touch, autonomie). Alegi tu înainte de montaj — nu montăm o variantă fără acord.
Unde găsesc o baterie pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Găsești o baterie pentru Energizer Power Max P18K Pop în catalogul QuickGSM: piese verificate, cu montaj în laboratorul din București, Sector 4. Poți comanda acumulatorul online sau veni în service pentru înlocuire — diagnosticul confirmă starea bateriei, iar lucrarea are garanție de 90 de zile.
Unde găsesc un display/ecran pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Găsești un display/ecran pentru Energizer Power Max P18K Pop la QuickGSM — atât piesa din catalog, cât și schimbarea în laborator. Diagnosticul stabilește dacă e nevoie de display, display original sau ansamblu complet; montajul se face cu testare touch și imagine înainte de predare.
Unde găsesc o mufă încărcare pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Găsești o mufă încărcare pentru Energizer Power Max P18K Pop la QuickGSM. Încărcarea intermitentă sau portul uzat se rezolvă de obicei prin înlocuirea conectorului sau a modulului de încărcare, cu test de curent după montaj în service.
Unde găsesc un capac spate pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Găsești un capac spate pentru Energizer Power Max P18K Pop în catalogul QuickGSM. Înlocuirea se face în laborator, cu aliniere corectă a camerei și a carcasei — poți comanda piesa online sau solicita montaj pe loc când stocul permite. Tariful orientativ pentru capac spate: Cerere ofertă.
Doar sticla e spartă sau trebuie tot display-ul pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Dacă imaginea e intactă și touch-ul merge, uneori se poate schimba doar sticla. Pete negre, linii, flicker sau touch mort înseamnă de regulă ansamblu display. La Energizer Power Max P18K Pop confirmăm varianta la diagnostic, ca să nu plătești un display complet dacă nu e nevoie.
Energizer Power Max P18K Pop nu se încarcă — e mufa, cablul sau bateria?
Încercăm întâi un cablu/încărcător bun și curățarea portului (praf). Dacă încarcă doar dintr-un unghi sau se întrerupe, e de obicei mufa. Dacă e mufa, tariful orientativ e Cerere ofertă. Dacă procentul sare sau se stinge brusc, e mai degrabă bateria. Diagnosticul în laborator separă cablu, port, acumulator și placă — nu schimbi piese pe ghicit.
Se pierd datele dacă repar un Energizer Power Max P18K Pop?
La schimbare display, baterie, mufă sau capac, datele rămân de regulă intacte. Recomandăm totuși backup înainte. Datele pot fi afectate la resoftare, schimbare memorie sau defecte grave pe placă — te anunțăm din timp. Nu cerem parola decât dacă e nevoie pentru teste, cu acordul tău.
Rămâne Face ID / amprenta după schimbarea ecranului pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Face ID (iPhone) e pe modulul TrueDepth, nu pe ecran: la o schimbare corectă de display rămâne funcțional, dacă senzorii nu au fost loviți. Amprenta în display (Samsung și altele) se testează după montaj; uneori e nevoie de calibrare. Dacă senzorul e deteriorat, îți spunem înainte de a închide telefonul.
Merită reparat un Energizer Power Max P18K Pop sau e mai bine unul nou?
Merită când restul aparatului e sănătos (cameră, rețea, placă) și reparația e clar sub costul unui model similar nou. Display, baterie, mufă și capac sunt de obicei reparații rentabile. Dacă placa e grav afectată sau suma trece de jumătate din valoarea de înlocuire, îți spunem transparent opțiunile — inclusiv să nu repari.
Pot veni fără programare cu un Energizer Power Max P18K Pop și pot aștepta în service?
Da. Walk-in e binevenit în program (luni–vineri 10:00–19:00, sâmbătă 10:00–14:00). Pentru piese rare, un WhatsApp înainte ajută să verificăm stocul. La reparații scurte (baterie, mufă, display pe stoc) poți aștepta în laborator; îți spunem durata estimată după verificare.
Diagnosticul pentru Energizer Power Max P18K Pop este gratuit?
Constatarea costă 50 lei dacă nu repari la noi. Dacă rămâi în service-ul QuickGSM și faci reparația, costul constatării este acoperit de intervenție. Primești cauza, opțiunile și tariful înainte să începem.
Energizer Power Max P18K Pop a căzut în apă — ce fac?
Oprește-l imediat, nu îl încărca și nu îl pune în orez sau la căldură. Adu-l cât mai repede la QuickGSM: deschidem, curățăm și evaluăm placa. Șansele scad după 24–48 de ore. Curățarea după lichid e contra cost și are riscuri pe care ți le explicăm înainte.
Bateria e umflată pentru Energizer Power Max P18K Pop — e urgent?
Da. Nu apăsa pe ecran sau carcasă și nu încărca telefonul — e risc de scurt și de incendiu. Adu-l cât mai curând la QuickGSM pentru înlocuire controlată a acumulatorului. Capacul bombat sau ecranul ridicat sunt semne clare.
Display-ul e spart dar merge — pot amâna reparația pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Poți, dar fisura se extinde, poate tăia, lasă praf/lichid înăuntru și poate strica touch-ul sau panoul. Folosește o husă/folie temporară și nu apăsa pe zona spartă. Prețul crește dacă se deteriorează și display-ul intern, nu doar sticla.
Se pierde etanșarea IP după reparația unui Energizer Power Max P18K Pop?
Da, după deschiderea carcasei etanșarea declarată de producător (IP67/IP68) nu mai poate fi garantată integral. La QuickGSM remontăm cu grijă și testăm funcțiile, dar rezistența la apă rămâne redusă față de aparatul sigilat din fabrică. Evită lichidele după orice intervenție care implică deschidere.
Pot trimite un Energizer Power Max P18K Pop prin curier?
Da. Ridicare și retur prin DPD, dus-întors 50 lei. Nu trimitem curierul până piesa nu e în service. Ambalează telefonul bine, fără încărcător obligatoriu (decât dacă defectul e la încărcare). Detaliile sunt pe pagina Livrare.
Capacul spate crăpat pentru Energizer Power Max P18K Pop afectează încărcarea wireless sau camera?
Da, poate: muchii tăioase, praf la cameră, interferențe la încărcare wireless și risc de umezeală. Nu e doar estetic. Înlocuim capacul în laborator, cu aliniere la cameră; dacă e spart și geamul obiectivului, îl tratăm în aceeași vizită. Tariful orientativ pentru capac spate: Cerere ofertă.
Cât costă geamul camerei vs tot modulul pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Dacă e fisurat doar geamul și poza e încă bună, schimbăm geamul — e mai ieftin. Pete, focus mort sau un obiectiv din setul multi-cameră defect cer modulul complet. Geam cameră: Cerere ofertă; modul cameră spate: Cerere ofertă. Diagnosticul evită să schimbi camera întreagă degeaba.
Ce aduc cu mine când vin cu un Energizer Power Max P18K Pop la service?
Dispozitivul și, dacă defectul e la încărcare, cablul/încărcătorul. La revenire în garanție: certificatul / fișa de service. Parola nu e obligatorie; o cerem doar pentru teste, cu acordul tău. Backup-ul îl faci tu înainte, dacă e posibil.
Reparați un Energizer Power Max P18K Pop fără să-mi spuneți prețul înainte?
Nu. Îți comunicăm cauza, opțiunile (original / aftermarket), costul și timpul estimat. Intervenția costisitoare începe doar după confirmarea ta. Unde în catalog apare „Cerere ofertă”, tariful depinde de complexitate sau de sub-varianta piesei.
Sunt finale tarifele afișate pentru reparații pentru Energizer Power Max P18K Pop?
Unde apare un preț în lei, e orientativ pentru varianta listată. „Cerere ofertă” înseamnă că tariful depinde de complexitate sau de sub-varianta piesei — primești estimare înainte de execuție. Pentru intervenții costisitoare, execuția începe după acordul tău explicit.
Ce garanție primesc pentru reparația pentru Energizer Power Max P18K Pop?
QuickGSM oferă garanție de 90 de zile pentru lucrare și pentru piesele montate, de la data predării — detaliile sunt pe fișa de service. Dacă revii în garanție, adu dispozitivul și certificatul; diagnosticul e prioritar.
Este necesar backup înainte de predarea unui Energizer Power Max P18K Pop?
Recomandăm backup complet înainte de intervenții care implică memorie sau resetări software. După deschiderea carcasei, etanșarea IP declarată de producător nu mai poate fi garantată integral.
Note importante
- Această pagină e pe fluxul Service GSM (brand → model). Catalogul pe categorie e separat.
- Backup recomandat înainte de intervenții software sau pe memorie.
- Garanție 90 de zile pentru lucrare și piese montate.